Letecká esa americké armády na besedě s žáky SGO

            Víte, jak vypadá nebo co je Boeing KC-135 Stratotanker? Tak abych vás poučila: je to vojenský letoun, který přímo ve vzduchu doplňuje palivo jiným letadlům.

            Do čtvrtka 17. září 2020 jsem ani já, ani žáci 2. A odpověď neznali. Naštěstí k nám do školy zavítali piloti americké armády, kteří s tímto strojem operují, a nad fotografiemi a videi z letu nás poučili o jejich práci. Nežli nám ale vše vysvětlili a ukázali, žáci jim představili naši školu a Opavu. Návštěvu zaujala především výzdoba školy, stejně jako možnosti mimoškolních aktivit.

            Po žákovské prezentaci už dostali slovo vojáci. Nejdříve nám ukázali, na jakém stroji létají, popisovali let i přistání. Následně dostali naši žáci možnost zeptat se na cokoliv, co je napadlo, a že těch otázek nebylo málo! Například nás zajímalo, jestli se naši návštěvníci účastnili zahraničních misí, proč si vybrali zrovna toto povolání, v kolika letech narukovali, co bylo na jejich výcviku nejtěžší atd. Po besedě měli piloti možnost se na chvíli podívat do historického centra Opavy a prohlédnout si hlavně městskou architekturu.

            Po programu v Opavě se vrátili na základnu do Pardubic, odkud v sobotu ráno odlěli do Ostravy na Dny NATO. Kvůli bezpečnostní situaci jste se sice osobně na Dny NATO jet podívat nemohli, ale program bylo možné sledovat online. Obdivovatelé vojenského letectví si tak užili podívané na to, jak naše vzácná návštěva válí ve vzduchu. 

Mgr. Vendula Kopťáková

20_09_21_Návštěva amerických pilotů

Kategorie: Aktuality

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close