Zlato a stříbro basketbalistů

Úspěšný podzim má za sebou basketbalové družstvo chlapců naší školy. Nejprve obhájili první místo v okresním finále středních škol a potom skončili v krajském kole smolně na druhém místě.
Okresní kolo pořádala naše škola ve sportovní hale Slezského gymnázia a zúčastnilo se ho sedm mužstev rozdělených do dvou skupin. Naši hráči si počínali naprosto suverénně, s přehledem vyhráli skupinu i semifinále a teprve ve finálovém zápase jim delší dobu trvalo, než zlomili odpor družstva Obchodní akademie, ale nakonec vyhráli 29:27, obhájili loňské prvenství a postoupili do krajského kola.
Krajské kolo se konalo v Bruntále. O postupujícím do celostátního finále se rozhodlo paradoxně již v prvním utkání turnaje v souboji družstev Slezského gymnázia a gymnázia z Ostravy-Hrabůvky. Naši chlapci začali skvěle a celou první půli drželi soupeře pod tlakem, vypracovali si až 12 bodový náskok a vše nasvědčovalo tomu, že se jim podaří oplatit svým protivníkům loňskou porážku. Ve druhé půlce se však karta obrátila a soupeř v závěru vyrovnal na 23:23. I tříminutové prodloužení rozehráli naši chlapci lépe, ale ani tentokrát neudrželi 5 bodový náskok a soupeř nejen vyrovnal, ale šťastnou „trojkou“ dvě vteřiny se před koncem dostal poprvé v utkání do vedení 31:28. Na odpověď z naší strany již čas nezbyl. V ostatních zápasech si obě družstva se svými soupeři z Bruntálu, Frýdku-Místku a Havířova poradila bez problémů, takže výsledek prvního zápasu rozhodl o všem.
V letošním roce tvořili družstvo tito studenti: Pavel Paláček, Vojtěch Šimeček a Ondřej Kramný ze 4. ročníku, Mikuláš Pavlík a Matyáš Falhar ze 3. ročníku, Štěpán Pavelek, Petr Lazecký a Jan Kubica z 2. ročníku, Vojtěch Kroča a Martin Král z 1. ročníku.

Mgr. Zdeněk Hrubý

19_12_10_Basketbal

Kategorie: Aktuality

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close