Budují si svou vlastní budoucnost

            Neděle 17. listopadu 2019 se v Opavě – stejně jako v jiných městech republiky – nesla v duchu oslav 30. výročí sametové revoluce. A žáci Slezského gymnázia nechyběli u oficiálního vzpomínkového shromáždění, které město uspořádalo. U památníku na náměstí Slezského odboje byste je mezi ostatními účastníky určitě nepřehlédli.

            Vyslechli slova opavského primátora Navrátila, který připomněl průběh historických událostí roku 1939 a 1989, a také projev poslance PS Parlamentu ČR Stanjury, v němž mimo jiné zaznělo, že mladí lidé, a zvlášť studenti jsou nositeli společenských změn. Jsme rádi, že naši žáci žijí v demokracii, ale jak známo, stále je co zlepšovat – věříme, že také občanská angažovanost povede naše žáky ke splnění jejich vlastních cílů. 

Mgr. Magda Hrstková

19.11.17_Oslavy Listopadu 1989 v Opavě

Kategorie: Aktuality

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close