Víkend ve znamení maratónu

            První květnový víkend se nesl ve znamení sportu – přesněji ve znamení maratónu, který se konal v Praze. Jednalo se o jubilejní 25. ročník Volkswagen Maratonu, který patří k jedněm z nejkrásnějších na světě – jeho trať vede srdcem našeho hlavního města, podél Vltavy i dalšími pražskými čtvrtěmi a začíná i končí na proslulém Staroměstském náměstí.

           Jeho součástí bývá ale taky finále Juniorského maratonu pro střední školy, které se běželo v neděli 5. května 2019. Tady nechybělo zastoupení našeho gymnázia, které se díky skvělému 2. místu z krajského finále v Ostravě probojovalo právě až sem – do Prahy. Jedná se o štafetový závod, kdy každý člen družstva zaběhne 4,2 km a společně se snaží do cíle dorazit do nejrychleji. Naši školu reprezentovalo těchto 10 žáků – Erik Novotný, Erik Ontkóc, Lenka Poláková, Jakub Lév, Ondřej Kramný, Martina Jančarová, Jakub Kramný, Lukáš Repper, Lukáš Hanel a Anna Lidmilová, samozřejmě nesmíme zapomenout na kouče, kterým byl Roman Kollár.

           Finále Juniorského maratonu odstartovalo stejně jako Volkswagen Maraton v neděli v 9 hodin ráno. Po boku těch největších hvězd z řad nejen českých běžců a běžkyň, ale i atletů z celého světa mohl vyrazit první úsek štafety. Podle slov reprezentantů naší školy byl právě pocit, že běžíte vedle těchto velikánů, jeden z nejkrásnějších. Když k tomu ještě přidáte atmosféru, která v Praze zavládla a Smetanovu Vltavu doprovázející první metry tratě, je to něco neskutečného.

            Jak to ale nakonec dopadlo? Ve velké konkurenci mnoha „sportovek“ naše škola nakonec skončila na 29. místě z celkem 34 škol, které se do finále probojovaly z celé České republiky, což je krásný výsledek.

            Věřme, že se našim sportovcům příští rok opět poštěstí a opět zažijí atmosféru tak skvělou jako letos!

19_05_05 Republikové finále Juniorského maratónu

Kategorie: Aktuality

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close