Úspěšní basketbalisté

Basketbalová sezóna chlapců byla v letošním školním roce bohatá a úspěšná. Vcelku překvapivě se hrály dvě kategorie a v obou hráči naší školy uspěli. Dva turnaje vyhráli a jednou skončili třetí a jednou druzí. Reprezentanti naší školy potvrdili, že v opavském okrese jsou stále nejlepší a ani v jednom z okresních kol nedali svým soupeřům šanci. Oba okresní turnaje vyhráli přesvědčivě bez porážky, své soupeře porazili vesměs dvouciferným rozdílem a postoupili do krajských kol v Ostravě a Krnově.
Krajský turnaj kategorie CH Vl B pro ročníky 2001–2003 se hrál v Ostravě a v něm po dvou jasných výhrách nestačili naši hráči jen na Sportovní gymnázium z Ostravy a ve vyrovnaném zápase s gymnáziem z Hrabůvky doplatili na krátký střelecký výpadek, a proto skončili bronzoví.
Mezi staršími, kategorie CH V pro ročníky 1999–2003, byli naši hráči v kraji úspěšnější. Turnaj se hrál tentokrát v Krnově a zde jsme přehráli všechny soupeře s výjimkou chlapců z gymnázia v Novém Jičíně. Družstvo novojičínských bylo tvořeno kompletním ligovým dorostem a prošlo turnajem bez zaváhání, naši tak skončili na stříbrné příčce.

Základ obou družstev tvořili ve všech turnajích hráči Mikuláš Pavlík z 2. B, Štěpán Pavelek z 1. C, Petr Lazecký a Jan Kubica oba z 1. B. Tyto hráče doplnili v jednotlivých turnajích podle data narození Pavel Paláček z 3. C, Jan Trnečka, Matěj Šindler a Matyáš Falhar všichni z 2. C, Ondřej Kramný ze 3. A a Jan Kolarčík ze 4. B.

Vzhledem k věkovému složení je naděje, že i v následujících letech může být družstvo chlapců úspěšné a šířit dál dobré jméno naší školy.
Na závěr snad ještě jedna poznámka – chlapci reprezentují nejen sportovními výkony, ale také svým opravdu slušným vystupováním, což není vždy u všech škol samozřejmostí.

Mgr. Zdeněk Hrubý

18_12_05 Úspěšní basketbalisté

Kategorie: Sport, Tělesná výchova

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close