Halloweenskou nocí nás provedl Tim Burton

V pátek 2. listopadu 2018 se v naší školní budově už před pátou odpolední sešlo asi třicet nadšenců, kteří se rozhodli oslavit angloamerický svátek Halloween. Vzhledem k tomu, že je spojován se strašidly a smrtkami, pojali jsme celý program hororově. A k tomu se nejlépe hodila tvorba scénáristy a režiséra Tima Burtona.
Po krátké prezentaci o autorovi – informace z ní jsme mohli později využít v kvízu – už se aktivity rozběhly naplno. Vyřezávali jsme dýně, které ještě pár dní poté zdobily odpočinkovou zónu mezi 1. a 2. patrem, vystřihávali jsme halloweenské motivy a lepili je na improvizované lucerny, které nám později ozářily cestu do sklepů školy. Všichni okukovali tematické kulinářské výtvory, které se však mohly ochutnat až po vyhlášení těch nejhalloweenštějších.
Značná očekávání jsme vkládali do stezky odvahy, na niž jsme se vydali až za opravdové tmy. Sklep naší školy skrývá četná zákoutí jako stvořená pro duchy a strašidla. Navíc jsme museli hledat papírky s nápovědami pro křížovku. Když koukáte po stěnách, jestli tam není nalepená otázka, a najednou vám někdo velmi studeně sáhne na ruku nebo za krk, není o ječení nouze.
Zábava pokračovala promítáním filmů Tima Burtona – a to, jak jistě víte – jsou horory se vším všudy. Ale i my jsme se pustili do tvorby strašidelných příběhů, byť minutových a kratších. Někdy stačí pro husí kůži opravdu jen pár slov, např. Byla skoro půlnoc. Ležela jsem v posteli a už jsem usínala, když vtom se ozval dětský smích. Problém je v tom, že já žádné děti nemám.
Ostatní si můžete přečíst v listopadovém čísle školního časopisu Čtverotoč. A na další program – neboť to pořád ještě není všechno, co jsme zažili – se zeptejte účastníků Halloweenu s Timem Burtonem.

Mgr. Magda Hrstková

18_11_02 Halloween s Timem Burtonem

Kategorie: Aktuality

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close