Joy Run – uvěřit, že závodit může každý

4. ročník závodu Joy Run, který se běžel 2. června 2018 v opavských Městských sadech, bohužel provázela nepřízeň počasí. Ani to však nevzalo závodníkům chuť dokázat, že nejsou z cukru. A úsměvy z tváří handicapovaných účastníků nemohl vymazat déšť ani nemedailové pozice v poli závodníků. Vždyť vyhráli vlastně všichni.
Joy Run je závod v běhu na 6 kilometrů – v Opavě se realizuje formou tří okruhů. Nejméně šestičlenný tým běžců tlačí speciální vozík, který je určen pro nejpodstatnějšího z členů skupiny – tím je handicapovaný účastník. A zdá se, že právě ti mají z rychlého pohybu největší radost.
Závodu se letos zúčastnil rekordní počet účastníků, některá družstva byla dokonce z Ostravy nebo Krnova. První závod na start postavil žáky a učitele základních a středních škol. Proto nesmělo chybět ani Slezské gymnázium. Bylo reprezentováno třemi družstvy žáků a jedním týmem učitelským.
Hromadný start absolvovali všichni dost opatrně, aby nedošlo ke zbytečné kolizi. V poli se ale peloton rychle roztrhal a již v prvním kole se naše družstva, startující z posledních pozic, propracovávala do čela závodu. V druhém kole se ukázalo, kde mají jednotlivá družstva svůj nejslabší článek. Mezi prvním a posledním členem byl občas docela „slušný“ rozestup. Nakonec se v posledním kole do cílové rovinky na prvním místě doslova vřítilo jedno z žákovských družstev Slezského gymnázia, těsně jej následovalo naše družstvo učitelů. Pak dobíhali další a další.
Rozdávaly se medaile a poháry, a to každému bez rozdílu pořadí. Protože o prvenství tu opravdu nešlo. Závod je příležitostí a výhrou pro každého z handicapovaných účastníků. Poskytne jim netušené zážitky a obohatí je. Ostatní si zase odnáší pocit, že poskytli radost. Připomeňme jen jeden z týmů, byli to žáci a učitelé ze ZŠ Otická, kteří těsně před cílem pomohli své handicapované člence z vozíku a podepřeli ji při několika posledních krocích závodu. Uspokojení a pocit sounáležitosti nás všechny bude provázet do až začátku příštího ročníku.

Mgr. Magda Hrstková

18_06_02 Joy Run

Kategorie: Aktuality, Sport, Tělesná výchova

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close