Ostrava fandí kontinentům

V kalendáři atletických akcí pro příští rok na území České republiky jasně vévodí Kontinentální pohár v atletice, který se uskuteční v Ostravě 8. a 9. září 2018. Atletikou však bude žít sever Moravy celý rok, a to zejména díky projektu „Ostrava fandí kontinentům”, který připravil Český atletický svaz společně s městem Ostrava a Moravskoslezským krajem a který je určen žákům středních škol.
Žáci přihlášených škol se budou celý rok věnovat tématu Kontinentálního poháru a těšit se mohou nejen na vzájemné zápolení či kreativní soutěže, ale také na pěkné ceny i podporu českých a zahraničních patronů z řad aktivních i bývalých atletů. Do projektu se přihlásilo celkem 30 základních škol z Ostravy, 27 středních škol z Moravskoslezského kraje a přes 120 atletických oddílů a klubů z celé České republiky.
Cílem projektu je zprostředkovat žákům a studentům jedinečný zážitek vrcholné atletické akce, podpora týmového ducha, kreativity a sportování.
Soutěž má celkem tři části (pohyb, kreativita a tým – štafetový závod). Přihlášené školy v daných kategoriích byly rozlosovány k příslušnosti k jednotlivým kontinentům (Amerika, společný tým Asie, Oceánie a Austrálie, Evropa, Afrika). Každý kontinent má svého zahraničního a také českého ambasadora, který bude po celý školní rok 2017/2018 se studenty ze svého kontinentu/týmu komunikovat a v průběhu jara 2018 se zúčastní „roadshow“ po vybraných školách Moravskoslezského kraje.
Naše škola reprezentuje kontinent Afrika, českým ambasadorem je Pavel Maslák a zahraničním ambasadorem je Nezha Bidouaneová (marocká závodnice na 400 m překážek).
V současné době plníme soutěž v pohybu a kreativitě.

Na 9. září máme rezervováno 40 vstupenek pro naše žáky a každý žák obdrží triko s logem „našeho“ kontinentu.

Odkaz na stránky projektu zde
Odkaz na youtube kanál:
https://www.youtube.com/channel/UCmEPNpC5LUtzrOuslAifYcA/videos

Mgr. Kateřina Hertlová

18_03_19 Ostrava fandí kontinentům

Kategorie: Sport, Tělesná výchova

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close