Volejbalový kroužek

Historie:
V minulých letech se o volejbalový potěr na naší škole starala zejména Mgr. Zuzana Holušová. Ta vedla kroužek pouze pro dívky a ty také hrály každoročně okresní přebor juniorek. V sezóně 2016/2017 se k ní přidal Mgr. Radim Frič, který založil družstvo chlapecké, které pravidelně obsazuje druhé místo v okresním přeboru juniorů (většinou za týmem Happy Sport Opava). Od sezóny 2017/2018 nahradil na pozici trenéra dívčího družstva Z. Holušovou Mgr. Roman Kollár.

Současnost:
V kroužku se scházíme ve sportovní hale SGO každý čtvrtek od 15.30 do 17.00. V průběhu května a června 2021 budou probíhat tréninky souběžně i na beach-volejbalových kurtech Orlovny v Kylešovicích. Z organizačních důvodů mají tréninky chlapci i děvčata zároveň – trénují Mgr. Roman Kollár a Mgr. Radim Frič. Kroužek je určen pro neregistrované hráče, ale na návštěvu mohou jistě přijít i ti registrovaní. Trénujeme základní typy volejbalových úderů, řešíme ale i varianty volejbalového postavení, pohyb během hry a učíme se jednoduché rotace. Naše snažení směřujeme k okresním přeborům juniorů a juniorek, které se běžně hrají v hale v období listopad – duben. Chlapci se také účastní dvou soutěží mužů na okresní úrovni – okresního přeboru mužů a zimního poháru. První z nich probíhá na antuce v září 2020 a pak od května do června 2021. Naším hlavním cílem je vzbudit v našich svěřencích chuť hrát volejbal a přidat se tak do velké opavské volejbalové rodiny.

Velkou devizou našeho klubu je všemi členy oblíbený volejbalový kemp, který se odehrává v areálu Přístav v Soběšovicích. 

Kategorie: Sport

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close