Francouzská gastrosoutěž aneb Čarování s mrkví

Dne 20. března 2017 se náš tým (Aneta Macolová, Ivana Boczková a Kateřina Šetková, všechny ze 3. C) zúčastnil gastronomické soutěže pořádané Alliance française v Ostravě. Letošním tématem byl dezert z mrkve. Toto zjištění nás zpočátku zaskočilo, ba dokonce odradilo. Jsme ale ambiciózní a soutěživé dívky, proto jsme se rozhodly s touto výzvou poprat.
Nebylo to vůbec jednoduché, chtěly jsme něco originálního, neotřelého. Tušily jsme, že ostatní budou mít různé variace mrkvového dortu. Po hodinách usilovného přemýšlení se konečně zrodil v našich hlavách nápad: GÂTEAU DES CRÊPES AVEC CAROTTES. Věřily jsme, že s tímto receptem u poroty zabodujeme. Po závěrečné prezentaci jsme se cítily všelijak a netušily jsme, jak to všechno dopadne. Když při vyhlašování oznámili, že jsme mezi prvními třemi týmy z osmi, říkaly jsme si, že i to by byl velký úspěch, avšak pořád jsme neztrácely naději na výhru. Po dramatickém prodlužování se z úst porotců ozval název naší školy a my jsme věděly, že jsme první.

Kateřina Šetková, 3. C

17_03_20 Francouzská gastrosoutěž

Kategorie: Cizí jazyky

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close