Národní kolo chemické olympiády kategorie A a zástupce SGO v něm

Ve dnech od 23. do 26. ledna 2017 proběhlo národní kolo 53. ročníku chemické olympiády konané v Litvínově na půdě Unipetrolu, společnosti zabývající se rafinérskou a petrochemickou výrobou. Pro soutěžící byl připraven (nejen) chemický program, během kterého navštívili například Docela velké divadlo v Litvínově, kde se dozvěděli, jak je to vlastně se zázrakem početí a zrození, podstoupili exkurzi po samotném komplexu Unipetrolu, při které si prohlédli jednotlivé sekce, v nichž probíhá zpracování ropy, zejména etylenovou jednotku populární od 13. srpna 2015, kdy ji zachvátil požár, zhlédli expozici Srdce ve světě na zámku Valdštejnů v Litvínově, která dokazuje, že srdce a úsměv lze najít ve všech koutech světa, když se člověk podívá jen trošku pozorněji, a samozřejmě řešili praktickou a teoretickou část samotné olympiády.
Naši školu reprezentoval Ondřej Valík (4. C), který se po celkem šesti hodinách intenzivního soustředění umístil na 22. místě.
Ondrovi děkujeme za skvělou práci a reprezentaci naší školy. Je historicky prvním studentem školy, který se dostal do národního kola chemické olympiády.

Mgr. Alexandra Hoňková

Kategorie: Chemie

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close