Florbalistky SGO zvítězily v okresním kole

Dne 19. ledna 2017 se konala soutěž ve florbalu dívek. Této soutěže se zúčastnily týmy 7 středních škol okresu Opava a samozřejmě i děvčata ze „Slezského“.
Soutěž se hrála ve dvou skupinách a nám byl hned na úvod florbalového maratónu nalosován velice těžký soupeř, tým ze Střední zemědělské školy, který byl považován za favorita soutěže. Naše herní strategie – „hlavně obrana holky“ se nám vyplatila a přinesla pro SZŠ nepochopitelné skóre 5:2 pro „Slezský“. Další výhra nad Střední zdravotnickou školou nás posunula do finále soutěže. Ve finále nás čekaly týmy Obchodní akademie a Hotelové školy. Hotelová škola byla více favorizovanou, ale nejprve jsme podstoupily zápas s týmem Obchodní akademie, který byl nakonec i nejvíce sportovně i emočně napínavý.
V základním herním čase bylo skóre 2:2, přičemž 1 minutu před koncem zápasu SGO vedlo 2:1. Rozhodovaly samostatné nájezdy a … ty byly opravdu velice, velice napínavé. Naše vítězství přinesl až šestý nájezd.
Poslední zápas a poslední soupeř, Střední škola hotelová. Zápas byl opět vyrovnaný, ale náš útok dokázal protivníkovu brankářku překvapit a hlavně zásluhou naší obrany SGO vyhrálo a získalo 1. místo.
Kdo nás reprezentoval a zasloužil se o postup do krajského finále?
Brankářka a velká opora týmu Tran Ngoc Mai, dále Lucie Seidlerová, Michaela Cvancigerová, Terezie Smolková, Kateřina Rolná, Kristýna Stromská, Karolína Tomíčková, Hana Lehnertová a Michaela Javorská.

Všem děvčatům děkuji za reprezentaci a věřím, že 20. 3. v Paskově naše výkony zopakujeme :-).