Země česká, domov můj (i tvůj)

 

Dne 2. 3. 2016 se na naší škole uskutečnil projektový Den D s názvem ,, Země česká, domov můj (i tvůj)‘‘ organizovaný studenty společenskovědního semináře ve 3. ročníku.DSC_7404 Letošní už 8. ročník byl zaměřený na národnostní menšiny žijící na území naší republiky, uprchlickou krizi a světová náboženství u nás. Cílem 14 připravených stanovišť bylo přiblížit ostatním studentům vybrané menšiny, jejich kulturu a zvyky.DSC_7269 Studenti společenskovědního semináře se tak naučili prezentovat a mluvit před publikem nebo komunikovat s médii. V prezentaci nám rovněž pomohli hosté, kteří naši školu v tento den navštívili: pan Lukáš Steuer – pracovník uprchlického tábora, Ing. Hans D. Korbel – zástupce německé menšiny, Mgr. Hana Bláhová – zaměstnankyně Eurocentra v Ostravě a Mgr. Miroslav Krša – zaměstnanec Eurocentra v Olomouci. Tento projektový den bude také zvěčněn v médiích: Opavský a hlučínský deník článek otiskne již ve čtvrtek 3. 3., Region Opavsko vyjde v úterý 8. 3., Televize Polar svou reportáž odvysílá ve středu 9. 3. a Český rozhlas bude vysílat v pondělí 7. 3. mezi 8:00 až 9:00.

Za tým organizátorů doufám, že se vám náš Den D líbil a že jste si jej užili.                                                                                                                                            A. Skrbelová, 3. C

Kategorie: Základy společenských věd

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close