Družstva SGO v basketbalu v Opavě opět nejlepší

Družstva děvčat i chlapců našeho gymnázia po roční pauze opět vládnou středoškolskému basketbalu v Opavě poté, co nenašla přemožitele ani v jednom utkání okresních turnajů středních škol.
Dívčí turnaj proběhl v tělocvičně MSZeŠ 3. 1. 2016 a zúčastnilo se ho šest středních škol. Pořadatelé se rozhodli dát všechna družstva do jedné skupiny a tak každé čekalo pět náročných utkání. Reprezentantky Slezského gymnázia si postupně poradily s celky SŠHS 14:7, SŠPU 14:2, MGO 16:12, MSZeŠ 12:0 a OA 10:3. Výsledky možná vyznívají na pohled jednoznačně, ale průběh zápasů nebyl ani zdaleka tak jednoduchý. Díky lepší střelbě a dobré obraně postoupila děvčata do krajského finále v Ostravě.

Děvčata hrála v této sestavě: Novotná Jana ze 4.C, Kuklová Magda a Pavlíková Marie ze 3.A, Lebedová Kateřina ze 3.B, Smolková Natalie a Korejsová Kamila ze 3.C, Schwanová Sylva, Cvancigerová Michaela a Králová Petra ze 2.B a Mihačová Eliška z 1.B

Chlapci hráli svůj turnaj o den později. Vzhledem k většímu počtu družstev se hrálo ve třech skupinách a vítězové jednotlivých skupin se pak utkali ve finále opět v tělocvičně zemědělské školy. „Naše“ skupina se hrála u „sousedů“ SŠPU, kde byli kromě domácích také hráči SOU stavebního. Výsledky obou utkání poněkud zkreslují vlastní průběh utkání. Zatímco s domácími „strojaři“ jsme hráli vyrovnané utkání, když jsme museli být ve střehu až do samotného závěru abychom nakonec zvítězili 25:19, zápas proti SOU měl jednoznačný průběh, v němž se vystřídali i všichni hráči z „lavičky“ a soupeř korigoval výsledek v posledních minutách na konečných 31:28
Do finále na MSZeŠ postoupil náš tradiční konkurent z MGO a celek Obchodní akademie. Zatímco zápas s OA jsme měli pod kontrolou a neustále navyšovali skóre až na 43:25, z utkání proti MGO jsme udělali drama a rozhodli jej až v prodloužení 34:32. Přestože jsme od počátku vedli, v jednu chvíli až o 10 bodů, stačilo chvilkové zaváhání a soupeř úspěšnými trojkami výsledek nejen dotáhl , ale dokonce se dostal do vedení a my jsme vyrovnali až v samotném závěru na 28:28. Prodloužení bylo sice vyrovnané, ale nakonec jsme přece jen prokázali pevnější nervy a vybojovali postup do ostravského krajského kola

Chlapci nastoupili v této sestavě: Mik Matěj a Koreník David ze 4.C, Kopf Daniel ze 4.B, Kurečka Šimon a Černý Kamil ze 3.A, Neugebauer David ze 3.B, Kavan Jonáš ze 2.C, Frehar Daniel a Schindler Ondřej ze 2.B a Kolarčík Jan z 1.B

V krajském kole, které proběhlo 13. 1. a 14. 1. 2016 již byli soupeři nad síly našich hráček a hráčů.      Děvčata prohrála v první ze dvou kvalifikačních skupin nejprve s družstvem gymnázia z Havířova, které nastoupilo s kompletním extraligovým dorosteneckým týmem, a potom, ve vyrovnanějším zápase, podlehla celku gymnázia Příbor. Tímto skončil náš celek ve své skupině poslední a do bojů o medaile nepostoupil.
Chlapci sice díky hernímu systému o medaile hráli, ale zůstali nakonec o jeden koš od bronzu. V prvním zápase prohráli vinou špatné střelby z pole s gymnáziem Volgogradská z Ostravy, potom je porazili ligoví dorostenci z Nového Jičína v družstvu Mendlovy SŠ, aby nakonec v zápase o třetí místo prohráli s gymnazisty z Krnova o jediný koš. Celé utkání nepustili soupeře do vedení a ještě 50 sekund před koncem drželi pomyslně v rukou bronzové medaile, ale závěr zápasu nezvládli a skončili pod vítěznými stupni.

Kategorie: Aktuality