Sudoku v Havířově opět ovládla děvčata z Opavy

Sudoku rules!

Náš tým sudokářek ve složení Terezie Lukašáková (2.B), Klára Novotná a Kateřina Dušková (obě 3.C) se ve čtvrtek 19. listopadu 2015 vydal do Havířova, aby se pokusil obhájit loňské vítězství našeho A týmu. Soutěž už tradičně probíhá formou štafety – členové družstva se rozdělí na startéra, tempaře a finišmana, který řeší nejtěžší tabulku 9×9. Náš tým se od loňska dost proměnil. Dvě třetiny našeho týmu v osobách Lucky Blahetové a Jany Lukašákové odmaturovaly, ale děvčata z 3.C, která je nahradila, se ukázala být více než dostatečnou náhradou. Všechny tři byly třeskutě rychlé a neskutečně přesné. Nakonec děvčata skutečně opět zvítězila, získala krásný dortík a pohár.
Ani náš B tým složený ze čtvrťáků (T. Mludek, H. Flasarová, E. Kubelová) se v nabité konkurenci více než dvaceti týmů neztratil. Mohl dopadnout i lépe, ale po chybě finišmana ztratil hodně času a nakonec obsadil deváté místo.

Všem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.
Mgr. Radim Frič

Kategorie: Matematika

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close