Okresní kolo závodů středních škol v plavání

image (2)Ve středu 4. listopadu 2015 se v opavském plaveckém bazénu uskutečnilo okresní kolo soutěže v plavání a na startu nesměla chybět ani družstva zastupující Slezské gymnázium.
Každé družstvo muselo v rámci soutěže obsadit individuální disciplínu (motýl, znak, prsa, kraul), polohovou štafetu a kraulovou štafetu.
image (1)Dívčí družstvo – Petra Králová, Eliška Skuplíková, Klára Kubínová, Eva Schwanová, Lenka Hájková a Kamila Korejsová – se popralo dokonce s tak těžkou disciplínou, jako je 50 m motýl. V konečném pořadí děvčata obsadila 2. místo. Na přímý postup do krajského finále to nestačilo, ale ještě máme možnost postupu na divokou kartu. Momentálně čekáme na vyjádření zástupců AŠSK, a pokud se podaří, vyrazíme 8. 12. do krajského klání.
image (4)Družstvo chlapců – Kamil Černý, Jan Faller, Kryštof Černík, Vlastislav Hozák, Albert Kašpar a Jan Mrázek – obsadilo 3. místo. Bohužel konkurence v kategorii chlapců byla vysoká.

Všem plavcům děkuji za reprezentaci školy.