Němčinářky SGO prezentovaly nejlépe

IMG_0924.JPGStudium německého jazyka se vyplatí. To chtěl zdůraznit svou úterní akcí Slezský německý svaz, když vyhlásil právě na úterý 14. dubna 2015 soutěž prezentací německy mluvících osobností.

Studentky 2. B Slezského gymnázia se této šance chopily a vytvořily skvělé prezentace Alberta Einsteina (Eliška Prchalová), Antona Beckenbauera (Kristýna Stromská a Sabina Onderková) a Wernera von Siemense (Patricie Slaná a Barbora Kyjovská).
Porota hodnotila výběr osobností, způsob prezentace a jazykové dovednosti soutěžících.
Naše žákyně neměly v podstatě konkurenci. Umístily se na 1. místě (Eliška Prchalová), na 2. místě (Kristýna Stromská a Sabina Onderková) a 3. místo uteklo (Patricii Slané a Barboře Kyjovské) jen o fous.
Děkujeme našim studentkám za skvělou reprezentaci naší školy, za jejich práci, kterou musely vynaložit, aby vytvořily tak zdařilé prezentace. Děkujeme jim také za to, že dokazují, že německý jazyk je pořád důležitým světovým jazykem a osobnosti německy mluvících zemí byly, jsou a budou známé po celém světě.

Mgr. Monika Martínková

Kategorie: Cizí jazyky

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close