Co nového u francouzštinářů?

I když by se mohlo zdát, že se dlouho nic neděje, je to právě naopak. Tak čím začít?
Už v listopadu se na naší škole konaly mezinárodní zkoušky z francouzského jazyka DELF, ale výsledky byly potvrzeny až v novém roce. Attestations na úrovni B1 obdrželi Karolína Šášková (3. B), Pavel Hollesch (4. A), Jakub Stanjura (4. A) a Jakub Šyler (3. B), na úrovni B2 Kristýna Bergerová (3. B), Michaela Kurková (4. A) a Lucie Vicherková (4. A).
V lednu také proběhla překladatelská soutěž, jejímž vítězem se stala Karolína Šášková ze 3. B, které zdatně sekundoval Patrik Křemeček ze 4. A.
20150406_150556nnn.jpgHned poté proběhla olympiáda, na každé úrovni ve dvou kolech – rozřazovací poslech a následně popis obrázku pro 5 nejlepších. Na úrovni B1 obsadila 2. místo Lucie Rychlá a 3. místo Klára Moravcová, obě z 2. C. Na celé čáře zvítězila Veronika Resslerová z 2. C, která nás 25. března v krajském kole v Ostravě reprezentovala natolik úspěšně, že 27. dubna bude naši školu zastupovat také v kole ústředním v Praze. Na úrovni B2 s přehledem zvítězila Kristýna Bergerová z 3. B, která poté v krajském kole v Ostravě vybojovala krásné 4. místo. Ve školním kole ji doplnili na místě druhém Emma Bittnerová a na třetím Daniel Kopf, oba ze 3. B.
V rámci oslav dne Frankofonie (každoročně 20. března) jsme si zasoutěžili ve kvízu Ministerstva zahraničí, soutěžní výtvory do Prahy poslaly Eva Kubelová (3. B), Klára Moravcová (2. C), Kateřina Šetková a Monika Böhmová (obě z 1. C). Třída 3. B si také 18. března užila přítomnosti sympatické Francouzky Agnès, která je seznámila s méně tradičními aspekty francouzské kultury.
27. března pořádala Francouzská Aliance již 17. ročník tentokráte nadmíru početně obsazené soutěže ve zpěvu frankofonní písně, kde při přednesu písně Liberéé, délivréé nasbírala cenné zkušenosti do dalších ročníků Tereza Dehnerová z 1. C.
Čerstvě máme za sebou soutěžní diktát pořádaný opět Alliance française, vítězům jednotlivých kategorií přijede ceny předat pan ředitel Olivier Dubert osobně.
Co nás čeká dál? Třeba hned 8. dubna Gastrosoutěž a 5. května výlet na Alliance Française. Samozřejmě vás neopomeneme informovat.

Mgr. Kateřina Obrusníková

Kategorie: Cizí jazyky

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close