Krajský přebor v šachu

Vítězstvím v okresním přeboru si náš úspěšný tým vybojoval postup do krajského přeboru. Ten se konal v nejšachovějším městě České republiky, ve Frýdku-Místku. Vždyť také zástupci domácí vyhlášené Beskydské šachové školy byli hned ve třech týmech toho turnaje. Do soutěže nejlepších šachových týmů kraje nastoupilo 12 družstev. Hrálo se – jako většina šachových- turnajů švýcarským systémem, který proti sobě staví postupně týmy, které jsou čím dál tím vyrovnanější. Turnaj byl vypsán na sedm kol. Náš tým ve složení Aneta Pistovčáková (3. A), Miroslav Janeček (1. C), Tomáš Witassek (2. A) a Ondřej Valík (2. C) začal turnaj dobře a po čtyřech kolech držel dokonce skvělé třetí místo před Gymnáziem Prigo z F-M. V dalším kole jsme ale bohužel pouze remizovali s opavskou strojní průmyslovkou, a tak jsme do posledních kol dostali dva nejtěžší soupeře. Nicméně ani tady nedali naši svou kůži lacino. Jen pro ilustraci: Naše jednička Aneta na první „desce“ porazila nejlepšího hráče, v té chvíli již jistého vítěze celého turnaje. Po sedmém kole turnaje se náš tým ocitl na šestém místě v kraji, což je možno považovat za úspěch. Pro příští rok chceme ale zaútočit na vyšší mety.
Mgr. Radim Frič

15_01_16 Krajský přebor v šachu (Frýdek-Místek)

Kategorie: Aktuality, Sport

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close