Volejbalistky SGO zvítězily ve finále nad MGO

V dramatickém okresním finále ve volejbale středních škol porazilo naše družstvo dívek konkurenční MGO 2:1. Soutěže volejbalistek, která se konala ve čtvrtek 22.1.2015, se zúčastnilo 8 družstev ve dvou skupinách. Výběr naší školy hrál v tělocvičně MSŠZe. Ani jedno družstvo této skupiny neznamenalo pro děvčata ze SGO vážnější překážku, a tak postupně zvítězila bez problémů nad celky Gymnázia z Vítkova, OA Opava a domácí MSŠZe vždy 2:0 na sety. Tím se kvalifikovala do okresního finále proti vítězi skupiny, která hrála v tělocvičně na Husově ulici.
Finále proti konkurenčnímu Mendelovu gymnáziu vypadalo zpočátku na další snadné vítězství, když si naše družstvo celý set udržovalo dostatečný náskok a, i přes polevení v závěru, dovedlo sadu k vítězství 25:22. Také druhý set probíhal dlouho podle stejného scénáře a hráčky SGO získaly až sedmibodové vedení a vše vypadalo na bezproblémové vítězství. Za stavu 18:11 se však soupeř zvedl a otočil nepříznivý stav ve svůj prospěch na 25:23. Následující tiebreak byl podívanou pro silné povahy. Naše děvčata pokračovala v útlumu z druhé sady a postupně ztrácela již 5:11 a 8:13. Za této situace následoval další obrat, v němž hráčky „slezského“ prokázaly nejen více volejbalových kvalit , ale také pevnější nervy a zvrátily nepříznivý průběh na konečných 16:14 ve svůj prospěch. Tím si vybojovaly právo k účasti v krajském finále, které se koná 4. 2. 2015 v Novém Jičíně. Přejme jim, ať úspěšně reprezentují i na krajské úrovni.
Postup vybojovala tato sestava:
Volovecká Kateřina ze 4. A, Melová Kateřina ze 3. A, Konečná Petra ze 3.B, Černíková Viktorie ze 3. C, Lebedová Kateřina z 2.A  Slaná Patricie z 2.B a Cvancigerová Michaela z 1. B

Kategorie: Aktuality, Sport

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close