Šest statečných na hřišti

družstvo chlapců 2015V úterý 27. ledna 2015 se konaly středoškolské hry ve volejbale chlapců. V tělocvičně mne hned na přivítanou uzemnila zpráva, že z 11 nominovaných hráčů přišlo jen šest. Bohužel, člověk míní, nemoc mění. Nedalo se dělat nic jiného, než bojovat v této sestavě: David Hanel, Tomáš Novák, Tomáš Smolka, Jan Čmelík, Jonáš Kavan a Jakub Gola.
Ve skupině nás čekal Hlučín, Zemědělka a hlavně Strojka s volejbalovým reprezentantem v sestavě. Naši hoši se ale nezalekli, semkli se a jejich výkon gradoval v utkání se Strojkou, které vyhráli až v tiebreaku 2:1. Postoupili tím do finálové skupiny a rychle se přesunuli do tělocvičny na Kolofíkovo nábřeží. Bohužel družstvo Strojky svoji účast ve finálové skupině vzdalo, a naši hoši tak hráli o jeden zápas více než ostatní družstva.
Po hladkém vítězství nad Stavebkou nás čekalo družstvo MGO, které mělo ve svém středu extraligového hráče. Naši se hned na začátku dostali do vedení a vyhrávali již 20:16. Bohužel koncovku setu nezvládli a první set prohráli 25:23. Ve druhém setu se situace opakovala a opět nám v koncovce nepřálo štěstí a my prohráli 25:22. Patří nám tak 2. místo v okrese.
Chci poděkovat reprezentantům naší školy za bojovný a kolektivní výkon, jímž se na palubovce předvedli.