Basketbalisté SGO v kraji bronzoví

Bronz chlapců a 5. místo děvčat přinesla naší škole letošní krajská finále v basketbalu. Oba turnaje proběhly 3. a 4. 12. 2014 v tělocvičně gymnázia Hladnov v Ostravě a každého se zúčastnily celky pěti škol.

V turnaji chlapců se ukázali bez konkurence hráči SŠ z Nového Jičína, kteří si poradili se všemi soupeři a turnaj bez porážky vyhráli. Boj o druhé místo však byl velmi dramatický. Družstva gymnázií z Krnova, Ostravy-Zábřehu a Opavy porazila gymnazisty z Třince, a protože po vzájemných soubojích měly tyto celky stejný počet bodů, rozhodovalo skóre vzájemných zápasů. Zde chyběl našim chlapcům jediný bod, o který skončili na druhém místě hráči z Ostravy-Zábřehu, a na Krnovské zbyla bramborová medaile.
Ve čtvrtek pak sehrála svůj turnaj děvčata. V důsledku nemocí, zranění a dalších souběžně probíhajících akcí, nastoupilo naše družstvo značně oslabeno a v prvních třech utkáních děvčata nestačila na celky gymnázií z Příboru, Krnova a Frýdku-Místku, složené převážně ze závodních hráček. Přesto naše studentky zmobilizovaly síly v posledním zápase proti SŠ spol. stravování z Ostravy, v němž celé utkání vedly a soupeřky vyrovnaly až v posledních vteřinách řádné hrací doby na 12:12. V prodloužení měly ostravské hráčky více štěstí a klidu při střelbě a proto v boji o 4. místo zvítězily nad naším družstvem 16:14.

Sestavy družstev:
Chlapci: Matěj Mik ze 3.C, Kamil Černý a Šimon Kurečka ze 2.A, David Neugebauer, Daniel Berger a Claudio Torri ze 2.B, Daniel Frehar z 1.B a Jonáš Kavan z 1.C.
Dívky: Pavlína Fričová a Eliška Kubínová z 2.A, Alžběta Komrsková, Kateřina Lebedová a Kamila Rybová ze 2.B, Natalie Smolková ze 2.C a Sylva Schwanová z 1.B.

Kategorie: Sport