Středoškolskému basketbalu v okrese vládne Slezské gymnázium.

Dvěma finálovými výhrami družstev Slezského gymnázia nad soupeři z MGO skončily okresní přebory v basketbalu kategorie VI.
Soutěž dívek proběhla ve středu 12. 11. 2014 za účasti 8 středních a základních škol. Naše děvčata vyhrála skupinu na MSŠZe, když si poradila s celky domácích, hotelové školy a nakonec i v dramatickém zápase s celkem Mendelova gymnázia (16:12), a postoupila do finálové skupiny na ZŠ Otická spolu s prvními dvěma celky z druhé skupiny. V semifinálových utkáních se střetla křížovým způsobem družstva na prvních a druhých místech ze základních skupin, a tak po jasném vítězství nad ZŠ Hlučín, nastoupila naše děvčata k finálovému zápasu znovu proti studentkám z MGO, které si také poradily se svými soupeřkami ze ZŠ Otická. Očekávané drama se však nekonalo. Naše hráčky rozhodným nástupem získaly hned v úvodu desetibodový náskok a po celé utkání kontrolovaly výsledek až k vítězství 36:27.
Turnaj chlapců proběhl ve čtvrtek 13. 11. 2014 také ve dvou základních skupinách za účasti 9 družstev. Vzhledem k tomu, že jsme nastoupili na ZŠ Otická proti celkům ze ZŠ, vyhráli jsme všechna utkání přesvědčivě a v semifinále jsme se střetli s druhým celkem základní skupiny z MSŠZe Gymnázia z Hlučína a bez problémů zvítězili 24:6. Protože si ve druhém semifinále poradili chlapci z MGO s družstvem ZŠ B. Němcové, dostali gymnazisté z MGO šanci „pomstít“ své spolužačky z předcházejícího dne. Ve finálovém zápase, který svou úrovní i dramatičností strhl početné publikum, se nakonec v závěru radovali naši hráči a po výsledku 25:22 postoupili, stejně jako děvčata, do krajského finále, jež se uskuteční 3. a 4. 12. 2014 v tělocvičně Gymnázia Ostrava-Hladnov.
Sestavy družstev SGO:
Dívky: Kuklová Magda a Fričová Pavlína ze 2.A, Smolková Natálie a Pavlíková Marie ze 2.C, Schwanová Sylvie, Seidlerová Lucie, Cvancigerová Michaela a Králová Petra z 1.B a Korejsová Kamila a Magerová Petra z 1.C.
Chlapci: Mik Matěj ze 3.C, Kopf Daniel ze 3.B, Černý Kamil a Kurečka Šimon ze 2.A Neugebauer David a Berger Daniel ze 2.B, Frehar Daniel a Schindler Ondřej z 1.B a Kavan Jonáš z 1.C

Kategorie: Aktuality, Sport

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close