Běžci Slezského gymnázia opět na startu Juniorského maratonu v Praze

Snímek 108V posledních letech se pro naše gymnázium stalo tradicí, že se vždy začátkem května vydáváme na Volkswagen maratonský víkend do Prahy. V rámci tohoto víkendu se běží také Juniorský štafetový maraton, v němž vytrvalostní běžci z 1. až 3. ročníku ve dnech 10. a 11. května 2014 reprezentovali naši školu.
Snímek 124Tento rok jsme složili tým převážně z nováčků, avšak našli se v něm i ostřílená kapitánka Markéta Valušková ze 3. A a nejstarší člen výpravy, téměř senior, zástupce kapitánky David Hanel z 2. C. Na prvním úseku odstartoval v 9.00 spolu s elitní skupinou běžců hlavního závodu fantastický David Král z 2. A, který závod pro náš tým skvěle rozběhl a s africkými vytrvalci v podstatě udržel krok. Po čtyřech kilometrech předával štafetový kolík v podobě čipu Janu Cygalovi, taktéž z 2. A. Po něm na trať vyrazila první dívka – Pavlína Ochvatová, jejíž příjmení je známo příznivcům atletiky již z minulých let. Jedná se o sestru bývalé reprezentantky a absolventky školy Jany Ochvatové. 4. úsek byl v režii Ivo Dubila (2. A), jenž se nás snažil dostat z pozic zhruba v půli startovního pole zpět na čelo. Kapitánka štafety SGO vyběhla na 5. úsek, na němž se dotáhla na vedoucí závodníky ostatních štafet. 6. až 9. úsek si vzali na starost naši nováčci (Klára Kubínová – 1. A, David Borunský – 1. C, Patrik Žídek – 1. C a Jan Larisch – 1. C), kteří se houževnatě prali s nástrahami trati i počasí, jež by bylo nejlépe možné vystihnout rčením o ženících se čertech. Na nejdelším šestikilometrovém úseku finišoval do cíle na Staroměstském náměstí veterán našich sportovců David Hanel. Pomyslnou cílovou pásku protnul za bouřlivého potlesku v čase 2:55:11 a ukončil tak 42 km a 195 m dlouhý běh plný očekávaných i neočekávaných zážitků.
Snímek 136Nesmíme zapomenout na bojovný výkon našeho kouče Mgr. Romana Kollára, jenž s číslem 133 zdolal při Family maratonu stejnou porci kilometrů jako všichni členové družstva.
Volkswagen maratonský víkend je už minulostí a my se těšíme na nadcházející ročník. Věříme, že se na něj z krajského finále probojujeme. Držte nám palce!

Běžci SGO

Zvláštní poděkování: dopravci Regio Jet za kávu a připojení k internetu zdarma, Dopravnímu podniku hlavního města Prahy za pohodlnou a bezpečnou přepravu po Praze, Metrostavu za výstavbu metra, zaměstnancům a recepčnímu Top Hotel Praha za ubytování v chodovských luzích a hájích, primátorovi Prahy za perfektní odstartování závodu, pilotovi žlutého vrtulníku, jenž nás nepřetržitě monitoroval v průběhu celého závodu, vedení SGO za přízeň a podporu a na závěr panu „Čechoitalovi“, tomu, který to všechno vymyslel a kvůli němuž už 20 let běháme po Praze.
Zvláštní omluva: návštěvníkům a obyvatelům Prahy 1, 2, 4, 5, 7 a 8 za dopravní omezení způsobené během našeho družstva.
Zvláštní informace: PS pro méně znalé – David Hanel i přes skutečnost, že navštěvuje teprve druhý ročník, je opravdu nejstarším členem štafety.

Davča Hanel a Markétka Valušková

Kategorie: Sport

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close