Basketbalové zlato, stříbro a bronz.

Všechny cenné kovy získala basketbalová družstva naší školy v závěru sezóny. Koncem března proběhla okresní finále v košíkové chlapců a dívek.

Děvčata hrála své okresní finále v tělocvičně MSŠZe spolu s dalšími čtyřmi celky. Zdravotními problémy zdecimovaná sestava nastoupila pouze s pěti hráčkami, což se v závěru ukázalo jako rozhodující pro konečný výsledek. První tři zápasy naše družstvo poměrně snadno vyhrálo: s celkem gymnázia  z Vítkova poměrem 26:2, s domácími děvčaty 16:10 a Obchodní akademií 16:6. V posledním střetnutí s konkurenčním MGO se k nim obrátilo štěstí zády a po vyrovnaném průběhu podlehlo naše družstvo o jediný koš 10:12 a skončilo druhé. Své sehrála i únava, protože naše hráčky hrály všechna utkání bez střídání. Našim soupeřkám se tak povedla odveta za prosincové finále basketbale 3×3, streetbalu, které naše dívky vyhrály stejným rozdílem. Děvčata nastoupila v sestavě: Romana Čechová a Katka Frýdlová obě ze 3.A, Barbora Adamčíková ze 4.A, Marie Pavlíková z 1.A a Natalie Smolková z 1.B.

Chlapci byli tentokrát v okrese úspěšnější. Mezi devíti zúčastněnými družstvy v kvalifikaci snadno vyřadili MSŠZe 34:8. Ve finálové skupině potom nejprve porazili celek OSP 51:31. V rozhodujícím utkání proti SPŠ strojní tahali dlouho za kratší konec a museli dotahovat až pětibodový náskok soupeře. V závěru, kdy měli pevnější nervy a jistější ruku, však zvítězili 36:31 a postoupili do krajského finále.

 Krajské finále proběhlo  8.4.2014 v Ostravě v tělocvičně gymnázia Hladnov za účasti čtyř družstev. Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti nejlepšímu celku z Nového Jičína, složeného z kompletního ligového dorosteneckého družstva a podlehli 15:34. Chuť si spravili v následujícím utkání proti gymnáziu z Frýdku-Místku, když ve vyrovnaném souboji zvítězili 25:20. Ve střetnutí o druhé místo s domácím družstvem je opustila v prvním poločase střelecká muška, prohráli jej 5:18, a tak ani zlepšení ve druhé půli nestačilo na výhru a po výsledku 25:32 obsadili konečné pěkné třetí míst v kraji.

Chlapci nastoupili v sestavě David Koreník  a  David Hanel ze 2.C, Daniel Kopf  ze 2.B, Kamil Černý z 1.B, Patrik Škroch  ze 4.C, Patrik Kavan ze 4.A, Benjamin Mik ze 3.B a David Martiník ze 3.A. Vítězství v okresním finále ještě pomáhali vybojovat Matěj Mik ze 2.C, Šimon Kurečka z 1.A a David Neugebauer z 1.B

 

 

Kategorie: Cizí jazyky

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close