Závodíme a bavíme se se Slezským gymnáziem

img_7299Na středu 12. února 2014 připravilo opavské Slezské gymnázium lyžařské závody s názvem „S Euroregionem na vrchol“. Akce mohla být uspořádána právě díky spolufinancování z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Silesia v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polsko. Zároveň přezval nad těmito závody záštitu primátor města Opava.
Na start sportovního zápolení se postavilo celkem 115 závodníků z 11 opavských základních a středních škol a jedné partnerské školy z Polska. Tou je Gymnazium nr. 1 z Rydultow, s nímž nespolupracujeme poprvé. Závody proběhly s podporou SKI KLUBu Opava, kterému patří vřelé poděkování.
Závodníci se museli poprat nejen s nepříliš příznivými sněhovými podmínkami, ale hlavně se dvěma koly obřího slalomu. Soutěžilo se ve 4 kategoriích, byla také vyhlášena nejlepší škola. Tento titul si odnesl organizátor akce, tedy Slezské gymnázium, v kategorii základních škol to pak byla ZŠ Opava, Englišova ul.
Velmi přitažlivá byla soutěž jednotlivců, proto bychom rádi připomněli alespoň vítěze jednotlivých kategorií. 1. příčka v kategorii dívek SŠ patří Kateřině Melové (Slezské gymnázium), 1. místo kategorie chlapci SŠ obsadil Nikolas Tilkeridis (Slezské gymnázium). Své hvězdy mají také základní školy: 1. místo v dívčí kategorii vybojovala Ema Šťastná (ZŠ Englišova) a zlatá medaile v chlapecké kategorii připadla Matěji Weinertovi (ZŠ Englišova).
Všichni zúčastnění – závodníci, organizátoři i pedagogové – byli akcí doslova nadšeni. Znovu se ukázalo, že sdílená radost přináší dvojnásobně dobrý pocit. Za hladký průběh celého pobytu je třeba poděkovat organizačnímu týmu, který bravurně zvládl všechny nástrahy velké akce. Vděk rovněž patří všem zapojeným školám, bez jejichž aktivního přístupu by celý program těžko mohl naplnit své cíle: prezentovat fyzickou zdatnost, užít si kamarádskou atmosféru a vytvořit nová přátelská pouta do budoucna.