Zpívání s andílky

p1130977Kalendářní rok vstoupil do svého posledního měsíce a jako loni přivolal do našich životů Mikuláše s čerty a anděly. Když pobavili opavské děti v ulicích i jejich domovech, našli si nebešťané a pekelníci v pátek 6. prosince 2013 cestu také na Slezské gymnázium. Již tradičně se v naší školní budově setkali se studenty na schodech a v mezipatře u velikého okna v průčelí budovy – snad proto, aby mohli po návštěvě nastoupit rovnou cestu vzhůru … a dolů.
Přinesli s sebou zpěvníčky, a tak se školou rozléhaly koledy domácí, české, ale i v jazycích cizích, které se na naší škole vyučují. Je sice pravda, že učitelé – jako by něco tušili – s žáky trošku cvičili předem, ale nakonec se ke zpěvu přidávali všichni, španělština – nešpanělština, francouzština – nefrancouzština atd. Velkou oblibu prokázaly známé anglické koledy, kdy především refrény či oblíbené sloky školu doslova rozburácely. A tak se těšíme na příště. Ještě pohneme s nácvikem, a tak za rok Mikuláš uvidí! Tedy spíš uslyší!

Mgr. Magda Hrstková

Kategorie: Aktuality

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close