Mistrovství České republiky v atletice – CORNY pohár středních škol

IMG_6249 V pondělí 7. října se studentky naší školy vydaly na cestu do Břeclavi, kde se v úterý 8. října 2013 konalo MČR v atletice středních škol. Celkem se na start postavilo 16 dívčích družstev z celé naší republiky, která si zajistila postup z krajských kol. Naše škola nastupovala do bojů na mistrovství z 10. místa – podle počtu bodů získaných v krajském kole (7830 bodů).

Družstvo dívek ve složení Vendula Hluchá, Markéta Vavrečková, Natálie Smolková, Alena Ivanová, Kateřina Volovecká, Barbora Adamčíková, Natálie Janyšková a Zuzana Kramolišová  nastupovalo do závodů s velkým očekáváním i s respektem k ostatním školám.

Prožijte s námi ještě jednou „Náš den“: Ráno nás v Břeclavi probudilo krásné podzimní počasí, sluníčko svítilo. Hned v úvodních disciplínách se nám velice dařilo. Zlepšení osobního výkonu Venduly Hluché na 800 m, kdy zaběhla čas 2.19 a tuto disciplínu vyhrála, vyrovnání nejlepšího osobního výkonu nadějného talentu na skok do výšky Natálie Smolkové, kde skočila 170 cm a ve své disciplíně obsadila 2. místo, nás po 4 disciplínách řadilo mezi adepty na medailové pozice. Věděly jsme však, že druhá část je pro nás tou slabší. I přesto jsme doufaly v historický úspěch. Bohužel ve skoku do dálky a na vrhu koulí jsme nepodaly mistrovské výkony a zaznamenaly jsme ztrátu na favorizované týmy.  Přesto naše děvčata zabojovala, téměř ve všech disciplínách se dokázala zlepšit ve svých výkonech a získala celkem 8 300 bodů, což je  téměř o 500 bodů více než v krajském kole.

A na těchto závodech nejde jen o vítězství, ale i o atmosféru, týmovou spolupráci, kolegialitu. Myslím si, že děvčata si to užila a olympionička oštěpařka Bára Špotáková zážitky z celých závodů ještě umocnila :-).

Nakonec děvčata obsadila krásné 6. místo. Opravdu je to pěkný výkon, když uvážíme, že přední místa obsadila družstva škol, kde je celý tým tvořen pouze vrcholovými atletkami na „plný úvazek“.

 

Ještě jednou za vedení školy, za sebe a ostatní učitele děkuji za vzornou reprezentaci a věřím, že v dalším roce zabojujeme a ukážeme, že z holkama ze Slezského se musí počítat.

 

Mgr. Kateřina Hertlová

 

Kategorie: Sport

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close