Chabrus Line

V rámci festivalu Bezručova Opava dostali naši žáci příležitost zhlédnout představení originálního pohybového divadla Veselé skoky. Uvádíme reakce spokojených diváků z SGO:

V pátek třináctého jsme se vydali s naší třídou na představení Chabrus Line do Kulturního domu Na Rybníčku. Nikdo z nás nevěděl, co čekat. Na náladě nám nepřidalo ani špatné počasí – než jsme do kulturního domu přišli, byli jsme promrzlí a ti bez deštníků i promočení.
Konečně jsme se usadili v sále a čekali, co se vlastně bude dít. Po pár minutách představení jsme zjistili, že to bude fajn a také se nasmějeme. Hra sršela vtipem, hudbou a zábavou. Herci hodně zpívali a tančili, dali do toho opravdu všechno. Myslím, že všem se líbili. Sklidili zasloužený potlesk.
Po vystoupení jsme se museli opět vrátit do školy… To už se nám tak moc nelíbilo, ale naštěstí byl pátek a my tak mohli jít brzo domů.

Lucie Ivanecká, 2. B

V pátek 13. září 2013 jsme navštívili muzikál Chabrus Line. Ač datum předvídalo obávaný pátek třináctého, dorazili jsme v dobré náladě a těšili se na příjemnou podívanou. Chabrus Line je parafrází na muzikál Chorus Line, který si v Čechách ještě nikdo netroufl uvést.
Co se děje týče, vypadalo to následovně: Do českého mezinárodního konkurzu se přihlásilo na osm rolí jen šest uchazečů a začíná boj o postup, jen ti nejlepší mohou být vybráni! Dámy se snaží upoutat svými přednostmi, páni zase ukázat svou dobrou kondici, a aby toho nebylo málo, pobíhá mezi nimi opravář světel a mladý nadaný choreograf. A ti se také přidávají k účastníkům. Po celou dobu, kdy se netančí anebo nezpívá, se účinkující snaží výhradně o angličtinu a jsou na to při každém slovu upozorňováni hlasem režiséra a pořadatele konkurzu v jedné osobě. Ač je jejich angličtina spíše „čengličtinou“, rozhodně velmi pobaví a dodá celému představení šťávu. Každý má svůj jedinečný projev a každý z interpretů je originál se svým osobitými pohyby. Mohli jsme vidět směsici nejrůznějších stylů tance i hudby, úžasné vyjádření emocí do rytmu a spoustu vtipných momentů. Šlo o jedno z nejlepších představení, co jsem viděla, a tak jako bojovníci o postup do konkurzu byli veselí z konečného postupu všech, my zase z příjemně stráveného pátečního dopoledne.

Simona Šustková, 2. C

13_09_13 Chabrus Line

Kategorie: Aktuality

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close