Úspěch v republikovém finále středních škol v beachvolejbale

2V pondělí 17.6. vyrazila výprava SGO na sedmihodinovou výpravu do daleké Plzně. V úterý ráno se v místním sportovním areálu konalo republikové finále poháru AŠSK v beachvolejbale. Slezské gymnázium vyslalo do boje páry v obou kategoriích. Do dívčího turnaje byla přihlášena dvojice Adamčíková, Kramolišová ze třetího ročníku. Do chlapeckého turnaje šla dvojice Křempek, Svrček ze 4.A vylepšit loňské 4. místo i přesto, že letos spolu absolvovali pouze jeden trénink.1

Holky byly nalosovány do jedné ze dvou skupin o šesti týmech. Hrálo se systémem každý s každým s tím, že vítěz skupiny postoupí do finále, druhý do zápasu o 3. místo atd. Naše děvčata na úvod jasně smetla dvojici ze Šumperku. Poté však přišel nevydařený zápas s Českými Budějovicemi a naděje na finále tak dostala zásadní ránu. Holky po zápase vypadaly hodně naštvaně, ale dokázaly se zkoncentrovat na zbylé zápasy a zvítězit v nich. Dvojice z Budějovic však také nezaváhala, a tak na Barču se Zuzkou zbyl pouze boj o bronzové medaile. V něm bezpečně přehrály pár ze Znojma. Mohly tak slavit velký úspěch s ještě větším příslibem do příštího roku.

V souběžně hraném turnaji chlapců byly utvořeny tři skupiny. Naše dvojice Křempek, Svrček měla štěstí, že v úmorném vedru musela odehrát jen tři zápasy ve čtyřčlenné skupiny. I oni měli na rozjezd přijatelnějšího soupeře. Borci z Frýdku-Místku nepředstavovali žádný problém. Ten nastal až ve druhém zápase, kdy se naši střetli se Znojmem. Favorizovanou dvojici se jim podařilo bojovným výkonem zaskočit. Po remíze 1:1 (21:16;17:21) měli o jeden míč lepší skóre, což je v konečném zúčtování poslalo do finálové skupiny. Museli však porazit domácí Plzeň, což obzvláště v prvním setu (21:20) nebyla žádná procházka růžovým sadem. Nakonec se to však povedlo a nejlepší týmy z každé skupiny si to rozdaly o medaile. Naději na zlato drželi Vojta s Davidem pouze do poloviny prvního setu. Po sérii našich chyb se soupeř z Českých Budějovic rozehrál k neuvěřitelnému výkonu a naši kluci je nebyli schopni zastavit. Ihned nato naše dvojice nastoupila k zápasu proti Domažlicím s nadějí alespoň na stříbro. Naštěstí na nich prohra z předchozího zápasu nezanechala následky a díky skvělému výkonu a výhře 2:0 si odvezli pohár, diplom a medaili za krásné 2.místo ve finále středoškolského poháru.3

Konečné pořadí chlapci: 1.České Budějovice 2.SGO Opava 3.Domažlice

Konečné pořadí dívky: 1. České Budějovice 2. Karlovy Vary 3. SGO Opava