Maratónská Praha

dsc07012Po 2. místu ze semifinálového kola, kdy jsme zaostali pouze za minulými i budoucími vítězi republikového finále, jsme se ve dnech 11. – 12. května 2013 zúčastnili maratónského víkendu v Praze. Do našeho hlavního města jsme dorazili již v sobotu odpoledne, ale závodit jsme se vydali až v neděli v 9.00.
Start závodu pořadatelé umístili na Staroměstské náměstí, kde byl také cíl. Náš první nasazený – Vojta Rossmanith, se do boje o vítězství ve štafetovém závodu středních škol vydal společně se všemi účastníky nejen Juniorského maratónu, ale také Pražského Volkswagen maratónu, kde startovalo mnoho známých, světových maratónců v čele s Keňany.
dsc07023Devět z deseti členů štafety běželo 4 km, jen poslední musel zvládnout 6 kilometrů a 195 metrů. Závodilo se nám skvěle, protože slunečné počasí a atmosféra tisíců povzbuzujících diváků nám dodávaly energii. Celou dobu trvání maratónu jsme se drželi na předních pozicích. Nakonec jsme dorazili na nádherném 6. místě, což bylo naše historicky nejlepší umístění. Ztráta na vítěze ze Sportovního gymnázia Emila a Dany Zátopkových z Ostravy činila asi 7 minut.