SUDOKU v Havířově

Ve čtvrtek 15. listopadu se konala tradiční štafetová soutěž v Sudoku, která dříve bývala v Ostravě, ale spolu s organizátorkou Janou Molnárovou se před pár lety přesunula do Havířova. V minulých letech jsme zde zaznamenali i velké úspěchy, zejména díky Petru Lichému a Lence Ďuríškové. Letos naši školu reprezentovali ti, kteří byli nejlepší ve školním kole – Jana Františka Lukašáková, Lucie Blahetová a Martin Mareš, všichni z 2.B. Náš tým se cestou ve vlaku zahříval řešením těžkých Sudoku, což mne naplňovalo očekáváním. Soutěže se zúčastnilo 17 týmů z renomovaných škol, dvojí zastoupení měl dokonce ostravský PORG. Jednoduše řečeno, konkurence byla veliká.
Domluvili jsme si pořadí ve štafetě. Na „nejlehčí“ tabulku šla nejprve Lucka (středně těžké sudoku zvládla za 10 minut), na druhý úsek nastoupila Jana (těžké sudoku za 10 minut – výborný výkon) a finišoval Martin (super těžké sudoku za 27 minut). Celkový čas 47 minut a hlavně bezchybný výkon nás zařadil na skvělé 6. místo. Vítězství získaly za mimozemský výkon děvčata z Frenštátu p. Radhoštěm, která vyhrála rozdílem třídy za 16 minut. Devět týmů, mimo jiné i zmiňovaná družstva prestižní ostravské školy, nedokončily své tabulky bez chyby v časovém limitu 90 minut vůbec.
Je moc dobře, že si to naši mladí sudokáři vyzkoušeli a v příštím roce, pokud je někdo na naší škole nenahradí, pojedou zase zkušenější a s většími ambicemi. Držme jim palce, aby si příště místo ceny útěchy odvezli kýžený dortík za umístění „na bedně“.
Radim Frič

Kategorie: Aktuality, Matematika

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close