Basketbalisté SGO jsou letos opět nejlepší.

Ve sportovní oblasti byl Opavě minulý týden ve znamení středoškolského basketbalu. Konala se okresní finále v kategoriích dívek i chlapců.Zatímco děvčata obsadila v úterý  nepopulární 4. příčku, chlapci nenašli ve čtvrtek přemožitele a celou soutěž vyhráli.

 

Pět družstev děvčat se sešlo v tělocvičně OA, kde se celý turnaj odehrál. Průvodním jevem celého klání byla, prakticky u všech týmů, horší střelba. A protože herně byly všechny zápasy velmi vyrovnané, rozhodovalo, komu se podaří střeleckou smůlu prorazit. Náš celek nejprve prohrál se MSZEŠ 2:8 / 0:8/, když v prvním poločase skórovat nedokázal a ve druhém jen jednou. Druhý zápas s gymnáziem z Vítkova skončil v normálním čase remízou 6:6, ale v prodloužení byly úspěšnější soupeřky a celkově zvítězily 10:6. V utkání s domácími děvčaty po vyrovnaném poločase 4:4 se naše hráčky ve druhé půli neprosadily a prohrály 4:11.  Teprve v posledním zápase se děvčata trochu rozstřílela a porazila, stejně jako v loňském roce, své rivalky z MGO 10:9 /6:3/ a tím si přece jen trochu spravila chuť.

 

Chlapecký turnaj přilákal zástupce 10 škol opavského regionu, a proto se hrál ve třech skupinách. Vítězové jednotlivých skupin se potom utkali mezi sebou v tělocvičně STŠ na Kolofíkově nábřeží. Naše hráči si od počátku věřili, protože družstvo bylo složeno téměř výhradně z hráčů s basketbalovými zkušenostmi, což se také projevilo na hře. V podstatě v žádném zápase nenašli vyrovnaného soupeře. Nejprve ve skupině smetli celky SPŠU 36:14/10:7/ a gymnázia z Hlučína 36:8/13:8/. Ve finále si potom nejprve poradili s domácími hráči 45:23/20:18/ a na závěr oplatili OA loňskou finálovou porážku a zvítězili 26:14/16:4/.

Je jen škoda, že se z letošního turnaje nepostupovalo do dalších kol, protože se naskýtala podobná šance jako před dvěma roky, kdy jsme se dostali přes vítězství v kraji až do kvalifikace o celostátní finále. Pozitivem celého turnaje je, že se na hře podíleli všichni hráči, včetně studentů 1.ročníku, kteří se v průběhu turnaje pravidelně střídali. Pro studenty 4. ročníku, tvořili polovinu sestavy, to bylo vyvrcholením jejich basketbalového snažení na střední škole a nutno konstatovat, že to bylo výsledkově nejúspěšnější období naší školy vůbec. Kromě letošního primátu a již zmiňované kvalifikaci o celostátní finále ještě  v loňském roce skončili po těsné porážce od OA v okrese druzí. Taková úspěšná série se zatím žádnému našemu celku nepodařila.

V letošním roce tvořili družstvo tito hráči: Kuba Nosek, Marek Hulva a Vojta Tkáč všichni ze 4.A, Víťa Kořistka a Marek Schuster oba ze 4.D,  Lukáš Melo ze 4.B, Zdeněk Heralt ze 4.C, Ben Mik ze 2.B, Daniel Kopf z 1.B, Matěj Mik, David Koreník a David Hanel všichni z 1.C.

Kategorie: Sport

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close