Český den proti rakovině

Český den proti rakovině proběhl ve středu 16. května 2012 také na naší škole. Letošní ročník byl zaměřen na rakovinu ledvin a ledvinové pánvičky. V současné době má každý desátý Čech problém s ledvinami, ledvinovými kameny nebo infekčními záněty ledvin. Každý rok se objevuje 2 800 nových případů rakoviny ledvin a čísla narůstají tak, že jsme předstihli ve výskytu této nemoci celý svět.
Nejčastějšími rizikovými faktory jsou kouření, obezita, vysoký krevní tlak a nedostatečný pitný režim. Abychom se nádorovému onemocnění vyhnuli, doporučuje se změnit životní styl – nekouřit, zlepšit pitný režim, pohybovat se a konzumovat kvalitní potraviny.
Stejně jako v předchozích letech se u příležitosti Dne proti rakovině prodávala kytička měsíčku lékařského, a to za minimální hodnotu 20,- Kč. Na naší škole jsme navštívili každou třídu a nabídli možnost příspěvku. Většina studentů byla ochotna přispět, někdy i vyšší částkou, než byla stanovena. Zapojili se také učitelé a ostatní zaměstnanci školy.
Část získaných peněz se využije při organizaci setkání lidí s nádorovým onemocněním ledvin a zbytek bude vložen do vývoje léku proti rakovině.
Právě nám bylo nabídnuto, abychom se této akce zúčastnily a my jsme to udělaly rády, protože si uvědomujeme, jak závažnou nemocí rakovina je. Byla to pro nás velmi obohacující zkušenost v jednání s lidmi a jsme rády, že jsme mohly pomoci.

Kristýna Konečná a Karolína Macháčková, 1. A

Kategorie: Biologie

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close