V krajském kole stolního tenisu děvčata zvonila medailemi

Palkovice? Zásadní otázka před odjezdem na krajské kolo ve stolním tenisu byla ne kdo pojede, ale kam pojedeme a jak se tam dostaneme. Politika AŠSK, která tuto soutěž pořádá, totiž říká, že okresy se musí v pořadatelství krajských kol střídat. A letos byl na řadě frýdeckomístecký okres, který ovšem postrádá vhodné lokality. Tak jsme jeli v půl šesté ráno do Palkovic, malé vesničky u F-M, kde v místní opravené tělocvičně proběhlo krajské finále ve stolním tenisu v kategorii VI.B (hoši i dívky narození v letech 1995 – 1998).
Dívky hrály všechny v jedné skupině, takže o taktizování nemohlo být řeči. Podaly bojovný výkon a zaslouženě pak ve složení L. Blahetová (1.B), J. Šlupinová (1.A) a N. Tisoňová (1.C) získaly bronzové medaile a pohár za třetí místo.

Rozlosování chlapcům poměrně přálo. Ve skupině jsme měli zřejmě nejvyrovnanější a nejkvalitnější tým Kopřivnice a poměrně velice slabý tým z Vrbna pod Pradědem. Postupovali dva a toto místo jsme si s přehledem pohlídali. V semifinále chlapci dostali hratelného soupeřě v podobě Ostravy a rozhodla až závěrečná dvouhra, které jsme smolně ve třetí sadě prohráli. Tento scénář se bohužel opakoval i v utkání o třetí místo s Havířovem, a tak chlapci ve složení M. Mrózek (2.C), F. Ribka (1.C), J. Petlach a J. Čmelík (oba 1.B) odjeli domů bez medaile na smolném čtvrtém místě.

Zpáteční cesta spojená s orientačním během na nádraží ve Frýdku Místku proběhla bez výrazných komplikací. Zároveň jsme se ale nemohli zbavit dojmu, že se nám smůla pořád lepí na paty, neboť výluky způsobily, že nám postupně na všech nádražích o pár minut ujížděl jeden spoj za druhým. Domů jsme dorazili… ani se neptejte, pozdě. Ale nálada byla pozitivní, ostudu jsme rozhodně neudělali a dohodli jsme se, že příští rok ten kraj rozhodně vyhrajeme!