Basketbalisté opět bronzoví

     V závěru školního roku se naši studenti zúčastnili mezinárodního basketbalového turnaje. Po 3. místě v podzimním okresním finále SH obsadili chlapci našeho gymnázia stejnou příčku v tomto turnaji neregistrovanýchh hráčů.

     Turnaj se konal v Městské víceúčelové hale za účasti čtyř družstev středních škol z Opavy a poského celku Střední technické školy z  Ratiboře. Hosté z Polska celý turnaj vyhráli, když neztratili ani bod. Nutno poznamenat, že pořadatelé jim tolerovali větší počet registrovaných hráčů, což bylo pro ně nezanedbatelnou výhodou. Naše družstvo narazilo na Poláky hned v prvním zápase a utrpělo v něm jedinou porážku v turnaji 21:35. V následujícím dramatickém duelu jsme vedli v průběhu zápasu  nad pořadateli se STŠ na Kolofíkově nábřeží až o 12 bodů, ale soupeř mocně finišoval a v závěrečných vteřinách se dokonce ujal vedení.  Zápas naskončil i po prodloužení remízou 28:28. Po jasném vítězství nad Stavebním učilištěm v Opavě21:6 vybojoval náš celek celek těsné vítězství  s MSZeŠ Opava 15:14 a oplatil soupeři porážku z okresního kola SH. Při rovnosti bodů  se STŠ, zásluhou horšího skóre skončilo naše družstvo nakonec na bronzové příčce.

     Úroveň turnaje pochopitelně poznamenala neúčast neregistrovaných hráčů ( v každém družstvu mohl nastoupi pouze jeden). Na druhé straně dostali další chlapci příležitost zahrát si v hale,  kam chodí obdivovat  prvoligové hráče a taková šance se nenaskytne každý den. Družstvo naší školy tvořili převážně hráči 1. a 2. ročníku, kteří navštěvují basketbalový kroužek, se kterými počítáme v příštím roce pro turnaj SH.  Školu reprezentovali:  Marek Mikulec, Ondřej Terchovan, Daniel Mekbib, Václav Alt a Marek Vitásek ze 2.c, Tomáš Fingerhut z 1.c, a Filip Terš s Jonášem Lučným ze 3.d

Kategorie: Sport

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close