Škodabike Marathon Ostrava 2009

pict0001.jpg

Rok se s rokem sešel a opět tu byla možnost vyhrát 10 000 Kč na vybavení tělocvičny. Neznalá poměrů na cyklistických závodech jsem naše družstvo nazvala „Rychlíci z SGO“. Ovšem velký úspěch to mezi vznosnějšími názvy nemělo, a tak to v příštím roce nechám na závodnících.

Letos jsme se naštěstí sešli v plném počtu a vyrazili do Ostravy. Počasí nám přálo, závodníci byli nažhavení, co více jsme si mohli přát. Do závodu vyrazili účastníci na 30 a 60 km společně, takže diváci na okrajích silnice jen uskakovali před řítícím se pelotonem. Náš tým závodil na 30km trati (skutečná vzdálenost ovšem byla 38 km) a do cíle se první cyklisté přihnali za 1:20 h. Prvním v cíli z našeho družstva byl Jakub Franer ze 4. A těsně pronásledován Ondrou Čmelíkem ze 2. A. Po chvíli přijel i Tomáš Waigner z 2. C. A pak zhoustlo napětí. Pořadí družstev určoval čas posledního – čtvrtého jezdce! Netrpělivě jsme vyhlíželi Jirku Oslizla z 1. C. Ovšem Jiřík si vybral smůlu dlouho dopředu. Ačkoliv měl startovní číslo 777, podle všech dostupných tradic číslo šťastné, měl na trati dva defekty a s tím už opravdu není možné dělat žádné zázraky. Do cíle přijel naštvaný na celý svět, protože až do třicátého kilometru se držel v čelní skupině. Naštěstí závod nevzdal a my těsně uhájili 3. místo v kategorii týmů SŠ. Hoši prokázali skvělou bojovnost a příští rok to můžeme zkusit znovu.

Kategorie: Sport

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close