1. ročník závodu Škodabike

1. 5. 2008 – Poprvé v historii SGO se bylo možné přihlásit na cyklistický závod družstev středních škol. Velkou motivací nám byla 1. cena pro tým SŠ – 10.000 Kč na sportovní vybavení školy. Podařilo se nám sestavit dohromady družstvo, které mělo velkou šanci uspět. Závod se jel 26. dubna 2008 v okolí Brušperku na technické, 39 km dlouhé trati.
Tým ve složení Jakub Franer (3. A), Ondřej Čmelík (1. A) a Tomáš Waigner (1. C) byl pořádně „nažhavený“ na vítězství. Bohužel ráno, v den závodu, se nedostavil čtvrtý člen týmu Jan Jurečka (2. A) a družstvo tak nemohlo zasáhnout do boje o hlavní cenu.

Do příštího roku však můžeme vzhlížet s optimismem, protože Jakub Franer získal 1. místo, Ondřej Čmelík 2. místo a Tomáš Waigner 8. místo. Ke konečnému vítězství tak stačilo málo, čtvrtý jezdec musel dojet do 15. místa. Nestalo se tak a vzhledem k absenci čtvrtého člena družstva jsme skončili v poli poražených. Přesto klukům patří díky za skvělé výkony. Snad se v řadách studentů SGO najdou nadějní cyklisté pro příští ročník soutěže.