VÍTĚZSTVÍ V KRAJSKÉM KOLE – HITORICKÝ ÚSPĚCH BASKETBALISTŮ SGO!!!

Mimořádný výsledek přivezli basketbalisté SGO 18.3.2008 z Krnova, kde se konalo krajské kolo SH v košíkové chlapců. Poprvé v historii se jim podařilo celou soutěž vyhrát a přivézt pohár pro vítěze do Opavy.Po úspěšném tažení v okresním kole SH odjíždělo naše družstvo do Krnova sice s posíleným sebevědomím, ale ani zdaleka ne v roli favorita. V samotné soutěži však naši hráči prokázali nejen nejlepší herní kvality, ale také pevné nervy, kázeň a touhu po vítězství. Krajského kola se zúčastnilo šest středních škol: kromě našeho družstva to byly celky gymnázií z Nového Jičína, Karviné, Ostravy-Hladnova a domácího Krnova, které doplnilo družstvo SPŠ Frýdek-Místek. Hrálo se ve dvou skupinách z nichž první dvě mužstva postupovala do semifinále.

Naši hráči si nejprve, v asi nejsnadnějším zápase, poradili se soupeři z Nového Jičína 61:31 a pak ve vyrovnaném utkání přehráli v závěru domácí Krnov 53:41. V semifinále narazili na silný tým z Karviné. Obě družstva se v průběhu zápasu několikrát vystřídala ve vedení, ale nakonec slavila úspěch zkušenost našich chlapců, kteří vyhráli 51:43.

Ve finále je pak čekal celek gymnázia z Ostravy-Hladnova, který v nervózním a emocionálně vypjatém semifinále porazil domácí Krnov. Ovšem chování některých ostravských hráčů bylo opravdu nedůstojné nejen z hlediska sportovního, ale také z pohledu studentů gymnázia.
Na své vystoupení doplatili Ostravané několika vyloučeními a někteří hráči proto do finálového zápasu již nemohli nastoupit. Finále samotné již proběhlo v klidnější atmosféře. Ostravští hráči začali lépe a rychle získali šetibodové vedení. Naši chlapci však zachovali klidnou hlavu a postupně náskok soupeře vyrovnali a vypracovali si čtyř až šestibodový odstup, který v samotném závěru zvýšili na konečných 60:48.

Všechna utkání v krajském kole byla určitě náročnější a vyrovnanější než v okrese, a tak tíha odpovědnosti ležela především na zkušených hráčích ze 4. a 3.C. Je potěšitelné, že naši studenti reprezentovali školu nejen po stránce sportovní, ale i svým chováním přesvědčili o svých kvalitách. Jen je možno trochu litovat, že letošní ročník této soutěže končí v krajském kole, protože bychom tentokráte zřejmě nebyli bez šancí na pěkné umístění ani v kole celostátním.

Kategorie: Sport

Tento web používá cookies k rychlejšímu načítání obsahu a pro počitadlo návštěvnosti. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close