Stolní tenisté nezklamali

24. 10. 2007 – Včera se v Opavě Kateřinkách konalo okresní finále soutěže ve stolním tenisu. Také letos jsme obsadili obě kategorie a ani chlapci ani dívky nehráli v té své druhé housle.Děvčata měla svou úlohu nesporně ztíženu tím, že v letošním roce už na naší škole nestuduje ani jedna z aktivních hráček stolního tenisu. Přesto se ke svému úkolu postavila dobře a družstvo ve složení Petra Kořistková (4.B), Štěpánka Šťastná (1.C) a Daniela Vargová (4.B) nakonec prohrálo po boji zápas o třetí místo mezi šesti družstvy. I tak jim za čtvrté místo patří můj velký dík.

Chlapci byli oproti loňsku také oslabeni o velkou posilu Ondru Roledera, ale paradoxně to bylo spíše ku prospěchu věci, protože ostatní (zejména mladí)ucítili svou velkou šanci dostat se do týmu a bojovali jako lvi. Družstvo tvořili Jakub Hon (3.A), David Hellebrand (3.D) a Ondřej Horný (1.C). Do turnaje bylo připraveno zasáhnout ještě několik našich hráčů, kteří tvořili „B“ tým SGO, ale pro vysoký počet přihlášených škol se nemohli zúčastnit, a tak pouze naše borce povzbuzovali.

Ze skupiny jsme postoupili celkem hladce, když jsme porazili Obchodní akademii a SOU Šilheřovice. Ve finále skupiny jsme narazili na pozdější vítěze SŠ Technickou z Kolofíkova nábřeží a svou kůži nedali lacino. Zejména zápas Hon – Wallik byl ozdobou celého turnaje. V zápase o třetí místo se pak chlapci postavili proti předloňským účastníkům mistrovství světa středoškolských týmů v Šanghaji a bez problémů je přehráli 4:2. Obhájili jsme tak naši loňskou třetí příčku.

Chlapci i děvčata hráli pěkný stolní tenis a kvalitně reprezentovali naši školu.